Progres activitati RISEI dec 2022

Din 2 noiembrie 2022 Asociatia C.R.E.E.D. a demarat activitatile educationale si remediale din cadrul proiectului R.I.S.E.I. – Reteaua Integrata de Sprijin prin Educatie Incluziva.

In cadrul activitatilor de after-school, 60 de elevi din clasele P-IV beneficiaza de o masa calda, suport educational pentru realizarea temelor si pentru recuperarea si aprofundarea materiilor.

Elevii de gimnaziu beneficiaza de sprijin educational la materii importante, cum ar fi: romana, matematica si engleza. Iar cu sprijinul Asociatiei Codrin, cei 20 de elevi beneficiaza zilnic de o masa calda.

In paralel cu activitatile educationale, toti elevii beneficiaza de cursuri extracurriculare, de logopedie, sustinere sociala si consiliere psihopedagogica.

Multumim Asociatiei Codrin pentru sprijin!

Progres activitati RISEI dec 2022